6 października odbył się I etap tegorocznej edycji gry miejskiej „Bitwa o Puławy". W konkursie wzięło udział 13 grup, z tego 4 z naszej szkoły!!!
Pierwszy etap gry polegał na jak najszybszym przemieszczaniu się od punktu do punktu, które były rozmieszczone na terenie parku Czartoryskich i Skwerze Niepodległości. W każdym punkcie czekały na nas zadania  związane z  historią Puław.

Z ogromną dumą i wielką radością informujemy, że uczniowie reprezentujący nasze gimnazjum wywalczyli I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół na szczeblu Powiatu Puławskiego w „Gimnazjadzie” 2016/2017. Reprezentanci naszego liceum również zajęli zaszczytne I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół na szczeblu Powiatu Puławskiego w „Licealiadzie” 2016/2017. Gratulujemy!!!

Po niemal dwóch miesiącach niepewności 15 czerwca poznaliśmy wyniki egzaminów gimnazjalnych, które uczniowie siedmiu klas trzecich pisali w dniach 18 – 20 kwietnia. Absolwenci „dziewiątki” przyzwyczaili nas już do wysokich wyników w czasie egzaminów. Tych oczekiwań nie zawiódł również rocznik 2018. Absolwenci gimnazjum uzyskali wyniki wyższe niż średnie w gminie, powiecie i województwie.

W dniu 17 maja na basenie MOSiR w Puławch odbyły się miejsko - powiatowe zawody w pływaniu indywidualnym i sztafetowym. Udanie wystartowali w nich uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej.  Sztafety pływackie 6x25m stylem dowolnym dziewcząt w składzie: Gabriela Kołcz, Maja Michta, Aleksandra Gałązka, Wiktoria Reszkowska, Monika Goluch, Aleksandra Szyndler oraz chłopców: Kacper Dobek, Mateusz Gałązka, Maciej Magnuszewski, Jan Dybalski, Michał Nowakowski, Maksymilian Kotarski zajęły II miejsce i awansowały do zawodów rejonowych, które odbyły się 21 maja.

Kolejny raz świetnie zaprezentowali się nasi lekkoatleci, którzy rozpoczęli swoje zmagania
w  indywidualnych  mistrzostwach powiatu oraz rejonu. Z tych drugich zawodów do finału wojewódzkiego wśród dziewcząt awansowały:

W dniu 4 czerwca 2018r. odbyła się uroczysta gala kończąca XI Ogólnopolską Olimpiadę "O Diamentowy Indeks AGH".
Z wielką radością informujemy, że do grona laureatów tej olimpiady należą nasi tegoroczni maturzyści: Paweł Szymański, Bartłomiej Gibuła, Konrad Przewłoka i Adam Zagrajek.Wszyscy są laureatami z fizyki. Gratulujemy im tytułów i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji!

30 maja 2018 r. w Zespole Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej odbyła się ósma edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych "Ausflug in die Landeskunde". Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy II LA Aleksandra Wiejak zajęła w nim 2. miejsce. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z geografii i historii krajów obszaru języka niemieckiego oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące filmu, muzyki, zabytków, znanych niemieckich noblistów oraz innych ciekawostek. Oli serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.