Z satysfakcją informujemy, że 4 uczniów naszego liceum przeszło zwycięsko szkolne zmagania konkursowe w olimpiadach z przedmiotów humanistycznych. Przedstawiamy licealistów KEN-u, którzy wzięli udział w etapie okręgowym olimpiady historycznej i ucznia, który przygotowuje się do II etapu olimpiady teologicznej.

Jacek Chojnowski uczeń klasy 2LE
Uczestnik  II etapu XLV Olimpiady Historycznej
Opiekun p. Elżbieta Omilianowicz

Wioletta Kostka uczennica klasy 2LE
Uczestniczka  II etapu XLV Olimpiady Historycznej
Opiekun p. Elżbieta Omilianowicz

Natalia Łaszcz uczennica  klasy 2 LB
Uczestniczka  II etapu XLV Olimpiady Historycznej
opiekun p. Adam Skowyra

Mateusz Krupa uczeń klasy ILA
Uczestnik  II etapu XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej
Opiekun p. Grzegorz Zamojski

Dla zainteresowanych formą współzawodnictwa w olimpiadach humanistycznych prezentujemy najważniejsze informacje. Olimpiada historyczna organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Zawody I i II etapu składają się z części pisemnej i ustnej. Natomiast eliminacje III etapu obejmują: pracę pisemną na jeden z sześciu podanych tematów,  pisemną interpretację wskazanych tekstów źródłowych oraz egzamin ustny przed trzyosobową komisją. Natomiast organizatorem eliminacji I i II stopnia Olimpiady Teologii Katolickiej  jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Lublinie. Etapy: szkolny i diecezjalny odbywają się w formie pisemnej, a zawody III stopnia olimpiady składają się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego.
Wszystkim wymienionym uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.