Z dumą informujemy, że 4 uczniów naszego liceum przeszło zwycięsko szkolne zmagania konkursowe w olimpiadach z języka angielskiego i łacińskiego.

Przedstawiamy licealistów KEN-u, którzy zakwalifikowali się do etapów okręgowych olimpiad językowych:

Jakub Baryłka uczeń  klasy 3LA
opiekun p. Sylwia Wójtowicz

Kamil Górecki uczeń  klasy 2LA
 opiekun p. Beata Giowanoli

Jacek Chojnowski uczeń  klasy 2LE
uczestnik etapu okręgowego XXXVII Olimpiady Języka Łacińskiego
opiekun p. Renata Mazurek

Jakub Pałgan uczeń  klasy 3LB
opiekun p. Ewa Lipowska-Szymańska

Olimpiada Języka Angielskiego jest organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. S. B. Lindego w Poznaniu. Pierwszy pisemny etap szkolny składał się z 30 zadań gramatycznych i 30 leksykalnych. Etap okręgowy dzielił się na część pisemną-test znajomości słownictwa, gramatyki i wiadomości z zakresu kultury brytyjskiej i amerykańskiej – i ustną. Zawody stopnia centralnego odbywają się w Poznaniu i wyłaniają 20 laureatów z całej Polski.
Natomiast organizatorem Olimpiady Języka Łacińskiego jest Polskie Towarzystwo Filologiczne z siedzibą we Wrocławiu. Na szkolnym etapie zmagań konkursowych należy przetłumaczyć na język polski tekst zaczerpnięty z dorobku łacińskich dzieł. Etap okręgowy składa się z części pisemnej - oprócz przetłumaczenia tekstu łacińskiego uczeń musi również rozwiązać test gramatyczny - i części ustnej, podczas której uczestnicy odpowiadają na pytania dotyczące kultury antycznej oraz jej wybitnych przedstawicieli.

Wszystkim wymienionym uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.