Jak co roku, tak i w tym roku szkolnym, nasza szkoła przystąpiła do  Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy". Miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Eryk Piotrowski z klasy 4a i Michał Szczawiński z klasy 8a, odnieśli   sukces kwalifikując się do etapu wojewódzkiego konkursu.

Znamy już wyniki powiatowego konkursu plastycznego "Zimowe pejzaże" zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach.  Spośród dwunastu  nagrodzonych prac autorami aż pięciu są uczniowie naszej szkoły. Agata Piekarska z klasy 2 a i Zuzanna Nocek z klasy 2 b  zdobyły zaszczytne II miejsce, natomiast Antoni Jedziniak z klasy I b, Helena Papież z klasy II a i Aleks Pękala z klasy II b otrzymali wyróżnienia. W ten artystyczny sposób najmłodsi uczniowie pożegnali zimę.

Z dumą informujemy, że Aleksander Hostman z klasy 2LAp jako jedyny uczeń z naszej szkoły wziął udział w części ustnej etapu okręgowego 49. Olimpiady Języka Angielskiego, który odbył się 9 lutego 2021r. w formie zdalnej.
Aleksander zakwalifikował się do eliminacji ustnych po sukcesie odniesionym na  pisemnym etapie okręgowym przeprowadzonym  22 stycznia 2021. Tym samym znalazł się w gronie 46 najlepszych uczniów ze szkół województwa lubelskiego.

Uczniowie klas młodszych zdobyli nagrody i wyróżnienia w powiatowym  konkursie recytatorskim " Zimowe pejzaże", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentów: Lenie Boroch z klasy 2 b, Barbarze Wikiera i Mikołajowi Puzio z klasy 1 a za zdobycie nagrody oraz Milenie Bujała z klasy 3 a i Laurze Zdziechowskiej z klasy 1 b, których recytacje zostały wyróżnione.

II LO im. KEN zajęło 240. miejsce w Polsce i 10. na Lubelszczyźnie w  XXIII Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących przeprowadzanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” uwzględniającym najlepsze szkoły w kraju. W ostatnich latach "Dziewiątka" jest klasyfikowana coraz wyżej w rankingu ogólnopolskim. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym było to 254. miejsce w Polsce i 13. na Lubelszczyźnie.

Z dumą informujemy, że trzech naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Są to:

Z wielką dumą informujemy, że w IV Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Zostań Mistrzem Ortografii” nasi uczniowie sięgnęli po laury. I miejsce w kategorii szkoły podstawowe wywalczyła Oliwia Leszczewska z kl. 8b, II zdobył Wojciech Kamiński z kl. 8a, zaś III zajęła Agata Leńczowska z kl.8a.
W kategorii szkoły ponadpodstawowe II miejsce zdobyły: Maja Rudnik z kl. 2LAp i Hanna Sokół z kl. 3LA, zaś III zajęły: Patrycja Murawska z kl. 3LA i Julia Seredyn z kl. 2LCpa.