Czy nasze działania mają realne znaczenie dla środowiska? Mogłoby się wydawać, że nie, bo przecież co może mały człowiek wobec potęgi dużych firm. Nie do końca tak jest. Każde działanie proekologiczne, chociażby najmniejsze, pomaga zachować naszą planetę zdrową chwilę dużej.
Uczennice naszej szkoły, tworząc dwie niezależne grupy, wzięły udział w konkursie pt.: „ZIELONY WOLONTARIAT. POCZUJ CHEMIĘ DO BYCIA EKO” w celu propagowania zachowań proekologicznych i zajęły czołowe miejsca.

Sześcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego, który odbędzie się 22 stycznia 2021 o godz. 12.00.

Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie klas trzecich, chemię do bycia eko czują wyjątkowo mocno. Udowodnili to tworząc  projekt „Miasto wzdłuż Wisły”, który został nagrodzony  w konkursie organizowanym przez Dziennik Wschodni pod patronatem Grupy Azoty Zakłady Azotowe. Projekt ma na celu  wprowadzić uczniów w świat życia społecznego we własnym regionie, uświadomić, że są jej częścią, że są odpowiedzialni za wygląd swojego miasta, a także ma rozwijać pozytywne zachowania wobec ochrony przyrody.

16 i 17 grudnia 2020 r.16 drużyn wojewódzkich z całej Polski zmierzyło się podczas egzaminu finałowego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Tym razem nietypowo, bo zdalnie, uczniowie walczyli o indeksy, stypendia i nagrody rzeczowe, a wyniki zostały ogłoszone na gali transmitowanej na żywo ze Szczecina 17 grudnia. Była to już VII edycja tego największego w Polsce konkursu historycznego. Obejmuje on historię lat 1970 – 1990.

Z wielką dumą i przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły  Iga Pyśkiewicz została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Puławy  - PUŁAWSKI TALENT - za działalność w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury w roku 2019/20.
Iga uczęszcza do klasy 2 LEp. Muzyka jest jej największą pasją, której poświęca każdą wolną chwilę.
Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów wokalnych. A jaka była  jej artystyczna droga? O tym sama opowie:

Informujemy, że w organizowanym przez Urząd Statystyczny w Lublinie quizie z wiedzy  o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 dla uczniów szkół średnich 20 naszych licealistów zdobyło tytuł laureata. Otrzymają oni zestawy gadżetów z logo Powszechnego Spisu Rolnego 2020, które zostaną przesłane indywidualnie pocztą. Nagrodą dla szkoły są dwa zestawy piłek do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej.

„Jan Paweł II na tle wielkich wydarzeń historycznych” pod tym hasłem odbył się konkurs plastyczny w formie komiksu zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie.
Jak wszyscy wiemy Jan Paweł II jest postacią bardzo ważną dla najnowszej historii Polski i całego świata. Jego pontyfikat miał wpływ na rozpad systemu komunistycznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem Konkursu „Jan Paweł II na tle wielkich wydarzeń historycznych” było poznawanie i popularyzowanie wiadomości na temat życia i działalności Jana Pawła II na tle wydarzeń historycznych.