W piątek 14.02.2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy walentynki. W ten wyjątkowy dzień mieliśmy szansę, aby wręczyć walentynkę ukochanej osobie i popisać się  swoimi zdolnościami tanecznymi przy  wspólnym tańczeniu zumby.

W piątek 14. lutego klasy o profilu humanistycznym i społecznym uczestniczyły w warsztatach europejskich realizowanych przez Centrum Dokumentacji Europejskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej wraz z Wydziałem Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie w ścisłej współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

W ostatni wtorek 11 lutego 2020 gościliśmy ks. Wiesława Kosickiego, który pracował w naszej szkole wiele lat temu jako katecheta, a obecnie pełni funkcję dyrektora „Caritas” Archidiecezji Lubelskiej. Na początku, zebraliśmy się w klubie szkolnym, by posłuchać o tym, czym zajmuje się „Caritas”, jakie obszary życia obejmuje swą pomocą oraz jak istotne jest umiłowanie  drugiej osoby i pomoc jej.

W ostatnią środę odwiedziły naszą szkołę przedszkolaki. Podziwiały papierowe pałace Królowej Śniegu, zrobione przez uczniów klasy drugiej. Brały też udział w zajęciach z robotyki. Programowały ozoboty, by poznać tajniki świata egzotycznych zwierząt. Sterowały też robotem Photon, by ułożyć historyjkę obrazkową o niesfornym kocie.

W piątek 14 lutego w naszej szkole została otwarta kolejna już wystawa z cyklu „Nasi utalentowani”, poświęcona obdarzonej pasjami i talentami młodzieży „Dziewiątki”. Stworzone przez uczennicę klasy 2LA Oliwię Miturską rysunki wykonane zostały głównie węglem, ołówkami czy kredkami, jednak nie zabrakło również pracy namalowanej farbami akrylowymi.

Kolejne spotkanie czytelnicze za nami. Tym razem z udziałem mamy ucznia klasy drugiej. Pani Magda przeczytała nam kolejny rozdział "Masła przygodowego" pt. Szczurek. Z zaciekawieniem śledziliśmy kolejne losy Kaśki i jej szkolnych kolegów i koleżanek. Kim a może czym był tytułowy Szczurek przekonamy się w kolejnej relacji :-)

Udało się! Kolejne zadanie wykonane i to z wielkim hukiem. W piątek na szkolnym korytarzu odbyło się wielkie granie. Na naszej scenie zaprezentowały się klasowe zespoły. Pięknie przygotowane instrumenty muzyczne oraz świetnie dobrany repertuar zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania. Wszystkim zespołom gratulujemy i czekamy na kolejne występy!