W piątek 14 lutego w naszej szkole została otwarta kolejna już wystawa z cyklu „Nasi utalentowani”, poświęcona obdarzonej pasjami i talentami młodzieży „Dziewiątki”. Stworzone przez uczennicę klasy 2LA Oliwię Miturską rysunki wykonane zostały głównie węglem, ołówkami czy kredkami, jednak nie zabrakło również pracy namalowanej farbami akrylowymi. Uroczyste otwarcie miało miejsce w obecności dyrektor szkoły pani Teresy Frydrych oraz kierownik Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta pani Marzeny Klimek. Oglądający wystawę uczniowie klasy 2LA i 3LC uhonorowali swoją utalentowaną koleżankę gorącymi oklaskami, natomiast pani dyrektor Teresa Frydrych — upominkiem za ciężką pracę, jaką Oliwia włożyła w swoje małe arcydzieła.

Zapraszamy do obejrzenia prac Oliwii, które do 26  lutego będzie można znaleźć w holu na I piętrze, a także do przeczytania umieszczonej niżej notki biograficznej.

Oliwia Miturska — uczennica klasy 2LA. Jej pasje to rysunek i taniec, którym bez reszty poświęca się od najmłodszych lat. Wielokrotnie brała udział w różnego rodzaju konkursach plastycznych, w których zdobywała liczne nagrody. Fascynuje ją osoba i twórczość genialnego Leonarda da Vinci. Każdą wolną chwilę spędza na sali baletowej, która stała się jej drugim domem, a zespół, w którym działa od 11 lat — drugą rodziną. Jej miłość do tańca została nagrodzona na festiwalach o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim, a także międzynarodowym (m.in. II miejsce na Festiwalu Tańca „Wyspa Sztuki” w Nessebar w Bułgarii w kategorii solo — taniec współczesny). Lubi przenosić się w świat książek, które starannie gromadzi na półkach. Wolny czas kocha spędzać na koncertach swoich ulubionych artystów.