W ramach projektu czytelniczego „Rzućmy wszystko dla czytania” odbyło się w szkole niezwykłe spotkanie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przybyły, by naszym najmłodszym uczniom przeczytać fragment książki pt.: „Masło przygodowe”. Nie obyło się bez wspólnych śpiewów, rozmów o strojach ludowych i tradycjach naszego regionu. Jedna z pań przeczytała nam też swoje wiersze, które bardzo spodobały się dzieciom. Bardzo dziękujemy za przemiłe spotkanie.

Uczniowie klas I-III dobrze wiedzą, że należy pomagać. Jak co roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wytrwale zbierali karmę dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach.  W tym roku udało nam się zebrać aż 76kg karmy! Kolejna zbiórka już w przyszłym roku.

28 listopada uczniowie z klas młodszych bawili się na dorocznym balu andrzejkowym. Zgodnie z  tradycją nie zabrakło wróżb i przepowiedni dotyczących tego, co nas czeka w przyszłości, przygotowanych przez uczniów starszych klas. Zmęczeni zabawą uczestnicy balu, dzięki  życzliwości rodziców, mogli odpocząć przy zastawionych słodkościami stołach i zaspokoić pragnienie pysznymi napojami. Wszyscy świetnie bawili się w rytm znanych i lubianych przebojów.

22 listopada 2019 r. klasy 1LAp i 1LBp wybrały się do Puławskiego Parku Naukowo -Technologicznego na zajęcia zorganizowane w ramach Puławskich Dni Przedsiębiorczości. Wykłady poprowadzili: p.Marcin Wolski z Grupy Edukacja 3.0, p.Hanna Żyła z Powiatowego Urzędu Pracy oraz p.Anna Mitruczuk z Fundacji Puławskie Centrum Przedsiębiorczości. Tematem przewodnim były zawody przyszłości, a także rola przedsiębiorczości w naszym życiu.

4 listopada grupa pasjonatów z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich. Odbyły się one w ramach projektu Zabytkomania 2019 realizowanego we współpracy z panią Katarzyną Szczuką-Niezabitowską oraz Narodowym Instytutem Dziedzictwa. Owocem warsztatów jest film zrealizowany przez naszą zdolną młodzież.

W związku z realizacją Ogólnopolskiego Konkursu „ „Zaczytana szkoła”, jednym z zadań konkursowych było przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego  na najciekawszą i najładniej wykonaną pracę plastyczną promującą czytelnictwo w naszej szkole.

W czwartek 14 listopada 2019 r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z p. Joanną Droździel i p. Moniką Łagowską- Gaweł udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Celem tego wyjścia była integracja z podopiecznymi  ośrodka. Podczas zajęć w różnych pracowniach: stolarskiej, rękodzieła, plastycznej, kulinarnej, wspólnie z innymi uczestnikami warsztatów, przygotowaliśmy pyszne kanapki, wypalaliśmy i ozdabialiśmy sowy, malowaliśmy anioły, szyliśmy pudełka na biżuterię.