W piątek 31 stycznia w naszej szkole została otwarta kolejna wystawa pt. „Nasi utalentowani”. Można było podziwiać prace Hani Golak, uczennicy klasy 1Ap. Hania udostępniła swe obrazy namalowane farbami olejnymi, a także rysunki wykonane kredkami czy markerami. Uroczyste otwarcie odbyło się w obecności dyrektor szkoły pani Marty Gładysz i kierownik Wydział Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta pani Marzeny Klimek. Wśród oglądających nie zabrakło kolegów i koleżanek Hani z kl. 1Ap, a także z kl. 3C.

W czwartek 9 stycznia mieliśmy okazję brać udział w warsztatach z języka rosyjskiego. Prowadzili je goście z Instytutu Neofilologii UMCS w Lublinie - pan dr Leszek Mikrut wraz ze studentami tego wydziału.
W pierwszej części warsztatów zapoznaliśmy się z ofertą UMCS-u. Goście odpowiedzieli nam o tym, jak wygląda życie studenta. Rozmawialiśmy na temat kierunków, które chcielibyśmy podjąć w przyszłości.

Konkurs plastyczny dotyczący bezpiecznych zabaw podczas zimy rozstrzygnięty! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za fantastyczne prace i mimo że prawdziwej śnieżnej zimy w tym roku niestety nie ma, mamy świadomość, że uczniowie znają zasady bezpiecznego „korzystania” z uroków zimowej pory roku. Dziękujemy naszemu sponsorowi – NOVE KINO SYBILLA PUŁAWY za nagrody, a uczestnikom konkursu za zaangażowanie i pomysłowość.

29 listopada 2019 r. został przeprowadzony w naszej szkole XVII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/ AIDS z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie dojrzałych postaw wśród młodzieży oraz poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zakażeń HIV i choroby AIDS.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się aż 18 szkół, zarówno podstawowych, jak i ponadpodstawowych z terenu miasta Puławy. Uczniowie mogli wziąć udział w 4 kategoriach konkursowych: test wiedzy, praca plastyczna, praca literacka i międzyszkolny quiz „Kocham Cię zdrowie”.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w niezwykłych zajęciach, których głównym bohaterem był Photon. Jest to robot edukacyjny, który pozwala na naukę programowania już od najmłodszych lat. Dzięki aplikacji PhotonEdu mamy możliwość pracy na różnych poziomach w zależności od umiejętności dzieci. Najmłodsi uczniowie programowali robota kreśląc trasę palcem. Starsi uczniowie korzystali już z poziomu najwyższego, gdzie program buduje się przez układanie bloczków.

W ostatnią sobotę, jak każe tradycja, w murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. KEN w Puławach, które na tę noc zamieniły się w elegancką salę balową, odbył się bal studniówkowy. Po raz 43 w niemal 50-letniej historii szkoły młodzież klas maturalnych na 100 dni przed tym najważniejszym w życiu młodego człowieka egzaminem bawiła się do białego rana na przygotowanej przez rodziców studniówce. W tym roku w balu uczestniczyli uczniowie pięciu klas trzecich liceum oraz zaproszeni przez nich goście.

Po raz kolejny uczniowie naszego liceum pokazali, że los osób spędzających Boże Narodzenie samotnie nie jest nam obojętny. 16 grudnia odwiedzili Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Celejowie, gdzie mieli przyjemność wystawić Jasełka przygotowane przez klasę I Eg. Aktorom, o których przygotowanie zadbała pani Lidia Sołtys, towarzyszyli członkowie wolontariatu szkolnego pod opieką pani Joanny Droździel oraz  ksiądz Łukasz Włosek.