W sobotę, dnia 28 lutego, wolontariusze z naszej szkoły pod opieką Pań: Joanny Droździel i Lidii Sołtys udali się na uroczyste otwarcie nowego Schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Komunalnej.
Wszyscy zebraliśmy się przed urzędem miasta, skąd autobusem komunikacji miejskiej pojechaliśmy do starego schroniska na ulicę Dęblińską. Zabraliśmy ze sobą dla czworonogów karmę, którą zakupiliśmy z datków, ofiarowanych przez uczniów naszej szkoły. Żywność zapakowaliśmy do samochodu. Ze starego schroniska wraz ze zwierzakami wyruszyliśmy na długi spacer.
Na miejscu, po przemowach Prezydenta Miasta Puławy - Janusza Grobla, Prezesa nowego schroniska i powiatowego Lekarza Weterynarii, nastąpiło otwarcie placówki. Całą grupą zwiedzaliśmy nowe schronisko, które okazało się być 13 razy większe od poprzedniego. Ulokowane tam zwierzęta mają więcej przestrzeni, z czym wiąże się również większy wachlarz możliwości. Schronisko zostało wyposażone bardzo nowocześnie, mieści się tu między innymi gabinet lekarza weterynarii, co wcześniej było tylko abstrakcją. Oprócz dorosłych psów, w nowo otwartej placówce pojawiły się również szczeniaki oraz koty.
Później, uzyskaliśmy możliwość rozmowy z zoopsychologiem - Mariuszem Ornalem, który chętnie służył pomocą przy wyborze psów do adopcji, gdyż posiada ogromną wiedzę na temat psychiki czworonogów. Potrafił przewidzieć każdy ich kolejny ruch w danej sytuacji, tłumaczył różne zachowania zwierząt. Byliśmy pełni podziwu.
Na koniec przewidziano poczęstunek, a także rozdanie gadżetów i akcesoriów dla przybyłych gości.
 Jesteśmy zadowoleni z polepszenia warunków życia podopiecznych puławskiego schroniska oraz pełni nadziei na jak najszybsze odnalezienie przez nich kochającego domu.

Olga Sikora klasa 2GB