29 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły, w czasie której pożegnaliśmy 171 absolwentów klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego w Puławach.
Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 3LC: Martyna Stefaniak i Mateusz Sotowski. Spotkanie miało podniosły charakter, co podkreśliło wysłuchanie hymnu państwowego oraz, będące już tradycją naszej szkoły, ślubowanie przedstawicieli absolwentów przy sztandarze szkoły. Galę uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: pani Marzena Klimek - kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta , pan Tomasz Kraszewski – przewodniczący Komisji Edukacji i Wychowania Rady Miasta oraz radny Rady Miasta pan Ignacy Czeżyk. W części oficjalnej usłyszeliśmy przemówienia pani dyrektor Marty Gładysz oraz zaproszonych gości. Jako przedstawiciele rodziców absolwentów wystąpiły – pani Joanna Janicka i pani Justyna Król. W imieniu absolwentów podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły złożyli: Agata Jankowska, Mateusz Baryłka i Paweł Kozieł. Wzruszające słowa wdzięczności kierowali do swoich wychowawców kolejno przedstawiciele wszystkich klas maturalnych. Wyrażali wdzięczność  nie tylko za przekazywaną wiedzę, ale również cierpliwość i wyrozumiałość. Jako reprezentanci klas II wystąpili: Weronika Czech i Jan Skwarek. Uroczystość uświetniła utalentowana wokalnie uczennica klasy II LA Ewa Kowalska.
Potem przyszła pora na długo wyczekiwane wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów dla uczniów szczególnie wyróżniających się w nauce, sporcie oraz uczestników olimpiad przedmiotowych. W tym roku świadectwa z wyróżnieniem otrzymało aż 26 uczniów. Najwyższymi wynikami wśród tegorocznych absolwentów mogą pochwalić się: Rafał Gładysz (5, 35), Dominika Szarpak (5, 24), Magdalena Puchała (5,22). Pozostali wyróżnieni za wyniki w nauce uczniowie to: Mateusz Baryłka, Alicja Bednarczyk, Agnieszka Cieślak, Izabela Górska, Agata Jankowska, Weronika Kozak, Kamil Łaszcz, Mateusz Pionka, Aleksandra Rogala, Patrycja Schimmelpfennig, Katarzyna Wiejak, Aleksandra Surmacka, Milena Kucharska, Luiza Markiewicz, Zuzanna Polak, Monika Bachanek, Martyna Stefaniak, Izabella Walaszek, Patrycja Gil, Żaneta Osiak, Rafał Winiarski, Karol Wójciak, Natalia Oumedjebeur. Wreszcie dla wszystkich abiturientów nadszedł czas wręczenia świadectw ukończenia szkoły.
Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy pomyślnego ukończenia szkoły oraz życzymy sukcesów na czekającym ich egzaminie dojrzałości.

Renata Bany