14 października, jak co roku, zgromadziliśmy się na uroczystym apelu z okazji święta patrona szkoły – Komisji Edukacji Narodowej. Już po raz 43. w takiej uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele popularnej „Dziewiątki”. Obchody Dnia Nauczyciela uświetnili swoją obecnością pani Elżbieta Seredyn - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz przedstawiciele Urzędu Miasta: p. Elżbieta Wójcik - Wiceprezydent Miasta Puławy, p. Marzena Klimek - Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Puławy, p. Tomasz Kraszewski - Przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania, p. Sławomir Przeździecki - Radny Rady Miasta Puławy, a także pani Anna Kędziora - wieloletni przyjaciel szkoły. Nie mogło tego dnia zabraknąć rodziców, których reprezentowali pani Maria Zmorka i pan Jacek Bartoszek. Przybyłych przemówieniem powitała pan dyrektor Marta Gładysz, która życzyła wszystkim tego, czego najbardziej pragną: uczniom i ich rodzicom – zadowolenia z osiąganych sukcesów i poczucia dobrze spełnionego wobec siebie obowiązku, a nauczycielom – dumy i radości z osiągnięć wychowanków. Następnie, jak każe wieloletnia tradycja KEN-u, w obecności sztandaru szkoły, w imieniu rozpoczynających naukę uczniów  przedstawiciele pierwszych klas gimnazjum i liceum  uroczyście ślubowali rzetelnie wypełniać obowiązki uczniowskie i służyć Ojczyźnie własną pracą. Potem przyszedł czas na wręczenie nagród dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i sporcie. Aby je zdobyć, należało uzyskać średnią ocen w gimnazjum przynajmniej 5,0, a w liceum - 4,75. W tym roku takie wyniki w nauce osiągnęła rekordowa liczba  uczniów LO -  95. W gimnazjum nagrodzonych zostało 59 uczniów. Nagrody za wyniki sportowe odebrało 11 uczniów LO i 16 – PG.
Święto patrona szkoły to też dzień wręczania nagród zasłużonym nauczycielom. Tego dnia zostały odznaczone Medalem Komisji Edukacji Narodowej pani Beata Giowanoli, pani Agnieszka Przeździecka, pani Lidia Sołtys oraz  dyrektor szkoły - pani Marta Gładysz. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymała: pani Renata Marcinko. Nagrodę Prezydenta Miasta Puławy w dniu dzisiejszym otrzymują: pan Radosław Łysiak, pani Jolanta Lewandowska, pani Sylwia Kamola – Kozak, pan Krzysztof Próchniak, pani Agnieszka Przeździecka, pani Dorota Włodarczyk oraz pani Elżbieta  Iwan - Omilianowicz. Dyrektor szkoły nagrodziła w tym roku trzynaścioro nauczycieli. Specjalne odznaczenie przekazała Podsekretarz Stanu pani Elżbieta Seredyn dyrektor szkoły - pani Marcie Gładysz. Był nim Medal Komisji Edukacji przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej w uznaniu zasług dla rozwoju szkolnictwa.
Po życzeniach i nagrodach przyszła pora na ucztę duchową: uczniowie klasy IILA zaprezentowali w programie artystycznym, swoją wizję wymarzonej szkoły. Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwały panie Elżbieta Omilianowicz,  Renata Marcinko i Agnieszka Przeździecka.
Gromkie brawa i serdeczne życzenia był ukoronowaniem tej szczególnej uroczystości.

Agnieszka Wójcicka

Zdjęcia z uroczystości w galerii