„Życie składa się z przywitań i pożegnań” powiedział francuski pisarz Wiktor Hugo. 25. czerwca był w naszej szkole dniem wielkich pożegnań. Po trzech latach spędzonych w murach gimnazjum ze szkołą pożegnało się 166 absolwentów siedmiu klas trzecich. Po wielu latach urzędowania swoje obowiązki wizytą właśnie w naszej szkole zakończył kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Puławach - pan Stanisław Szajowski. Tę uroczystość zaszczycili swoim udziałem przedstawiciele  władz miasta – pani Prezydent Ewa Wójcik, Przewodnicząca Rady Miasta pani Bożena Krygier oraz radny Rady Miasta pan Piotr Wójcik. Tego dnia gościliśmy też panią Annę Kędziorę, od lat przyjaciela naszej szkoły.
Niespodzianką dla pana Stanisława Szajowskiego było pożegnanie przygotowane pod kierunkiem pań Agnieszki Przeździeckiej i Sylwii Kamoli przez uczniów gimnazjum.
Po tej niezwykłej uroczystości przyszła kolej na następne pożegnanie. Mury gimnazjum opuścili absolwenci klas trzecich. W części oficjalnej usłyszeliśmy przemówienia pani Dyrektor, przedstawicieli rodziców absolwentów – pana Andrzeja Kaniowskiego i pani Marii Zmorki oraz uczniów – Zosi Gąsiorowskiej i Szymona Szczuki. Nie zabrakło też tradycyjnego ślubowania przedstawicieli absolwentów przy sztandarze szkoły. A potem przyszła pora na część nieoficjalną…  Wielu wzruszeń i szczerego śmiechu dostarczył wszystkim program muzyczny przygotowany przez uczniów klas pod opieką pań Agnieszki Wójcickiej i Moniki Karety.  Uczniowie z humorem pokazali wizję swojej przyszłości za 10 lat, kiedy, już jako absolwenci, znów spotkają się w murach starej szkoły. Wszystkie klasy pożegnały swoich wychowawców trochę żartobliwymi, trochę wzruszającymi wierszami napisanymi specjalnie na tę okazję.
W czasie tej uroczystości zostały też wręczone dyplomy i nagrody dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych.
W końcu przyszedł czas na wręczenie upragnionych przez uczniów nagród, dyplomów i świadectw ukończenia szkoły. Absolwentom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, laureatom konkursów przedmiotowych, sportowcom reprezentującym szkołę w zawodach i wolontariuszom pracującym aktywnie na rzecz innych zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody. Kulminacją pożegnania było otrzymanie z rąk wychowawców upragnionych świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego, będących przepustką do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych.
Aż 53 absolwentów gimnazjum ukończyło szkołę z wyróżnieniem,  18  otrzymało w tym roku nagrodę Prezydenta Miasta Puławy za wybitne wyniki w nauce, a czworo – stypendium naukowe Prezydenta Miasta „Sybilla” dla laureatów konkursów przedmiotowych. Najwyższą średnią wśród nagrodzonych może pochwalić się Zuzanna Lewandowska z klasy IIIgE, która w wyniku klasyfikacji końcoworocznej uzyskał średnią ocen 5,73. Imponujące wyniki w nauce uzyskali też Konrad Przewłoka, laureat trzech konkursów przedmiotowych, uczeń klasy IIIgE ze średnią 5,60, Justyna Derebas (IIIgD), Karolina Wójcik (IIIgD), Dominika Kuś (IIIgD) i Natalia Gniaź (IIIgG), które uzyskały średnią ocen na świadectwie 5,47.
Wszystkich absolwentów żegnamy, życząc im sukcesów w nowych szkołach ponadgimnazjalnych oraz udanych wakacji, na które szczególnie ciężko w tym roku zapracowali.

Agnieszka Wójcicka

zdjęcia z uroczystości w galerii

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali:
1.    Aleksandra Pomykała IIIgA
2.    Rafał Salasa IIIgA