W dniach 22.05 – 24.05.2017 roku odbyła się wycieczka klas I LC i I LE do Trójmiasta. W poniedziałek wszyscy zebraliśmy się na ,,Błoniach” i o godzinie 6 wyruszyliśmy w podróż.  Pierwszym punktem programu wycieczki był … Toruń – miasto Kopernika i pierników. Na krótki spacer po mieście zabrała nas Pani pilotka, która barwnie opowiadała o ciekawostkach związanych z Toruniem. Prawdziwym hitem okazały się przepyszne lody.  Toruń pozostawił po sobie pewien niedosyt,  musieliśmy jednak ruszyć w dalszą drogę. Na miejsce dotarliśmy w godzinach wieczornych. Zakwaterowaliśmy się w ośrodku wczasowym ,,Kormoran” w Chłapowie, zjedliśmy obiadokolację i postanowiliśmy pójść nad polskie morze. Po około 10 minutach byliśmy już na plaży, gdzie podziwialiśmy przepiękny zachód słońca. Świetną zabawę uwieczniliśmy na pamiątkowych zdjęciach. Gdy zaczęło się ściemniać, wróciliśmy do ośrodka i spędziliśmy noc, pomimo że niewsypaną, to z pewnością niezapomnianą. Następnego dnia rano wyruszyliśmy na zwiedzanie. Zaczęliśmy od Gdyni, gdzie zobaczyliśmy statki takie jak: ,, Dar Pomorza”, ,,Dar Młodzieży”, ,,ORP Błyskawica”. Po chwili już byliśmy w Sopocie i spacerowaliśmy po najdłuższym w Polsce molo. Kolejnym punktem programu było ZOO w Oliwie, gdzie spędziliśmy godzinę oglądając egzotyczne zwierzęta. O godzinie 14, dzięki uprzejmości pana organisty, mogliśmy wysłuchać pięknego koncertu w Katedrze Oliwskiej. Następnie pojechaliśmy do Escape Room mieszczącego się w Ergo Arenie. Podzieleni na pięcioosobowe grupy wchodziliśmy do pokojów (Zaginionego dziecka, Bursztynowej Komnaty, Biura angielskiego detektywa i Laboratorium szalonego naukowca) i rozwiązywaliśmy kryjące się w nich zagadki. Był to ogromny test naszej spostrzegawczości, umiejętności pracy w grupie, ale zapewnił nam dużo frajdy i śmiechu. Później pojechaliśmy na gdańską Starówkę, zobaczyliśmy Dwór Artusa, Katedrę, Neptuna, a na koniec dnia dostaliśmy 20 minut wolnego na samodzielne zwiedzanie okolicy. Po męczącym i bardzo intensywnym dniu wróciliśmy do ośrodka, gdzie czekała na nas kolacja i wieczór przy ognisku. W środę wcześnie rano zebraliśmy się w drogę powrotną. Tym razem zajechaliśmy do Malborka i pod przewodnictwem sympatycznego pana poznawaliśmy tajemnice Zamku Krzyżackiego, a na koniec obejrzeliśmy wystawę poświęconą bursztynowi. Po drodze czekał na nas pyszny obiad w przydrożnej restauracji. Zmęczeni, ale szczęśliwi ok. 22 dotarliśmy do Puław. Wycieczka, mimo że męcząca i intensywna, bardzo nam się podobała. Zapewniła dużo śmiechu i niezapomnianych wspomnień, no i z pewnością jeszcze bardziej zbliżyła do siebie obie klasy.