Czy nasze działania mają realne znaczenie dla środowiska? Mogłoby się wydawać, że nie, bo przecież co może mały człowiek wobec potęgi dużych firm. Nie do końca tak jest. Każde działanie proekologiczne, chociażby najmniejsze, pomaga zachować naszą planetę zdrową chwilę dużej.
Uczennice naszej szkoły, tworząc dwie niezależne grupy, wzięły udział w konkursie pt.: „ZIELONY WOLONTARIAT. POCZUJ CHEMIĘ DO BYCIA EKO” w celu propagowania zachowań proekologicznych i zajęły czołowe miejsca.

Pierwszą zwycięską grupę stanowi 5 uczennic klasy 2LCga - Chmielewska Paulina, Chojnacka Zofia, Kowalczyk Iga, Pawłowska Wiktoria, Ryszko Gabriela. Ich projekt - „Akcja pszczółka” - pokazuje jak ważnym elementem ekosystemu są pszczoły. Głównym celem projektu jest ochrona dzikich pszczół żyjących w miastach i ich środowiska naturalnego poprzez edukację lokalnej społeczności w zakresie potrzeby ochrony pszczół oraz promocję pszczelarstwa. W ramach akcji zostało założone konto na Instagramie, które ma propagować wiedzę o pszczelnictwie - https://www.instagram.com/akcja_pszczolka/?hl=pl

Druga nagrodzona grupa składa się z 4 uczennic klasy 1LC - Julii Inger, Gabrieli Polak, Martyny Rodak i Martyny Szymajdy. Ich projekt skupił się na wyjątkowych ssakach. Nietoperze to ok. 1360 gatunków, jedynych zdolnych do aktywnego lotu ssaków, które w większości prowadzą nocny tryb życia. Pokarmem większości gatunków są owady, w tym szkodniki, ale również komary. Jeden nietoperz potrafi zjeść w ciągu nocy 3000 komarów! Dzięki temu nietoperze odgrywają ogromną rolę w zachowaniu równowagi w przyrodzie. W celu ochrony nietoperzy zespół opracował między innymi instrukcje pokazujące jak przy minimum chęci można wykonać domki dla hibernujących nietoperzy.