Z wielką dumą i przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły  Iga Pyśkiewicz została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Puławy  - PUŁAWSKI TALENT - za działalność w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury w roku 2019/20.
Iga uczęszcza do klasy 2 LEp. Muzyka jest jej największą pasją, której poświęca każdą wolną chwilę.
Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów wokalnych. A jaka była  jej artystyczna droga? O tym sama opowie:

,,Śpiewam od 7 roku życia. Uczestniczyłam w zajęciach zespołu szkolnego Music Club 2 do 15 roku życia. W 4 klasie szkoły podstawowej rozpoczęłam zajęcia solowe. Od 4 lat jestem stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie kultury.
W  we wrześniu 2018 za pośrednictwem organizatorów Wojewódzkiego Konkursu ,,7 Talent", w którym brałam udział, zostałam zaproszona do występu podczas wyjątkowego koncertu „Wdzięczni za Niepodległość” w Filharmonii Lubelskiej, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty i Wychowania oraz Lubelski Urząd Wojewódzki,  wykonałam wówczas  utwór ,,Ojczyzna" z repertuaru Marka Grechuty, który w szczególny sposób zapadł wszystkim w pamięci.
W  październiku  tego samego roku ponownie zaproszono mnie do uświetnienia wojewódzkich uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w „Sali Błękitnej” Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
W  latach 2018  i 2020 zostałam nagrodzona nagrodą "PUŁAWSKI TALENT" w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.
W 2020 przyznano mi stypendium Starosty Puławskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.
W  maju 2019 roku wystąpiłam w programie TVP3 Lublin ,,Między Wisłą a Bugiem’’. Zaprezentowałam utwory o charakterze patriotycznym z okazji Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja, a także udzieliłam wywiadu.
W październiku 2019 r. zdobyłam  II miejsce na ,,IV Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów Polsha Privet’’, a w styczniu 2020 roku otrzymałam wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości ,,Kalejdoskop talentów Zima 2020’’.                                                                                                                                      Rok 2020 obfitował w kolejne nagrody. W czerwcu  2020 otrzymałam I  miejsce w XXVIII edycji konkursu muzycznego ,,28 Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych ,,Sezon Muzyczny’’, a w  październiku III miejsce w XII Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej ,,Śpiewajmy Ojcu Świętemu”.
W  listopadzie  2020 r. zostałam finalistką 25 Konkursu Piosenki ,,Wygraj Sukces’’.

Jak możemy się przekonać dorobek artystyczny Igi jest imponujący!
Igo, z całego serca gratulujemy i  cieszymy się z Twojego sukcesu.