Totus Tuus pod takim hasłem przebiegał  w całej Polsce XX Dzień Papieski, którego głównym organizatorem jest Fundacja ,, Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Zawołanie Totus Tuus ksiądz Karol Wojtyła wybrał na swoje biskupie hasło. Towarzyszyło mu ono aż do powrotu do domu Ojca. Słowa Totus Tuus – Cały Twój (Maryjo) są związane z dojrzałym życiem Papieża i wyrażają Jego postawę wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji wobec  człowieka i całego świata.
Tegoroczne obchody  Dni Papieskich mają jubileuszowy wymiar, gdyż przypadają w 100- lecie  urodzin Karola Wojtyły. 16 października 1978 roku arcybiskup krakowski  Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu niebędący Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II.
16 października został ustanowiony  przez Sejm RP świętem w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas fundamentalnych wartości. Święto obchodzono po raz pierwszy w 2001 roku.
 Dzień Papieski  będący   wyrazem  wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym  Janem Pawłem II oraz  promocją  jego nauczania  pomimo pandemii  świętowano również w naszym mieście, a zwieńczeniem był uroczysty koncert w Kościele Świętej Rodziny.
Parafia Świętej Rodziny oraz  Stowarzyszenie Rodzina przy współudziale ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej jako partnera projektu zorganizowały liczne konkursy adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas koncertu finałowego wręczono finalistom pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Z wielką radością informujemy, że w gronie laureatów znalazło się aż 14 uczniów naszej szkoły. Kapituła konkursu przyznała nagrody w 4 grupach wiekowych i w 4 kategoriach.

Wśród zwycięzców XX edycji Dnia Papieskiego znaleźli się
w kategorii  recytacji:
Patrycja Cholewa – klasa 2 L Ep -  I nagroda
Antonina Przybyś – klasa  2b -I nagroda
Julia Kusiak – klasa 2 L Ep-  II nagroda
Patryk Wojtaś –klasa 1 LA  - wyróżnienie
Klaudia Strzałkowska – klasa  2 Bp -  wyróżnienie
Martyna Sikorska –klasa  8b -wyróżnienie

w  kategorii  muzycznej:
Kamila Niećko – klasa 1 LC -  I nagroda
Iga Pyśkiewicz – Klasa 2 L Ep -  III nagroda

w kategorii fotograficznej:
Marcjanna Kuta – klasa 8a-   I miejsce
Natalia Wyrembska – klasa 2b-  I miejsce
Mikołaj Leśniak – klasa 2b -  II miejsce
Szymon Krysa – klasa 4a -  II miejsce
Maja Sadurska – klasa 2b  III miejsce
Daria Białek- klasa 2b - wyróżnienie
Halina Dzirba - klasa 2b wyróżnienie

Wszystkim laureatom  oraz ich opiekunom (p. R. Marcinko, p. R. Bany, p. M. Przybyś, p. A. Posłuszny, p. Ł. Krzemiński, p. J. Droździel, p. A. Osiak ) serdecznie gratulujemy!
Jesteśmy dumni, że włączyliście się w obchody jubileuszowych XX Dni Papieskich.