Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 7a , Wojciech Kamiński otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie 40 lat Solidarności na Lubelszczyźnie – Lubelski Lipiec 1980 „Stąd ruszyła lawina…”  - w kategorii film. Wojtek w ramach konkursu przeprowadził wyjątkowy wywiad z przewodniczącym strajku kolejarzy w 1980 roku, panem Czesławem Niezgodą. W przygotowanym przez niego materiale znalazły się też unikalne zdjęcia z tamtego okresu, w tym – dotąd niepublikowane ze strajku na Zakładach Azotowych w Puławach.
Konkurs zorganizowany został przez  Kuratorium w Lublinie i Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” w Lublinie , w ramach obchodów 40-lecia strajków lubelskich.  Przypomnijmy, że to właśnie w Świdniku , 40 lat temu, 8 lipca , rozpoczęła się era Solidarności, to właśnie stąd ruszyła lawina, w której uczestniczyło 150 strajkujących zakładów  pracy na Lubelszczyźnie, w tym Zakłady Azotowe w Puławach. Wydarzenia,  Lubelskiego Lipca, którym poświęcony był konkurs, zapoczątkowały drogę do wolności naszej Ojczyźnie – Polsce. My mieszkańcy tego regionu powinniśmy szczególnie o tych historycznych chwilach w naszych dziejach pamiętać.
Gratulujemy Wojtkowi sukcesu i postawy, która jest wyrazem pamięci o wydarzeniach z 1980 roku.