Komunikaty
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Gordon Korman "Nienauczalni"
Co zrobić, kiedy jesteś nastolatką, a życie rzuca cię znienacka ze słonecznej Kalifornii wprost do zaściankowego Greenwich? Wokół zero znajomych twarzy, a jako opieka – Macoszydło, które „i tak ogarnia więcej niż ojciec”. Generalnie niewesoło...
Kiana postanawia jednak traktować tę sytuację jako przejściową. Za kilka tygodni mama skończy zdjęcia do filmu w Utah i obydwie wrócą do domu. Na razie trzeba po prostu przezimować. A jednak wszystko się sypie, już pierwszego dnia... Najpierw Macoszydło odjeżdża z piskiem opon sprzed nowej szkoły, zostawiając dziewczynę samą na pastwę systemu edukacji, a chwilę później na szkolnym parkingu niemal miażdży ją swoim pick-upem niejaki Parker Elias.
I tak zbieg okoliczności sprawia, że Kiana ląduje w niecodziennej, zapomnianej przez szkołę i nauczycieli klasie, odizolowanej od świata i reszty uczniów, w sali numer 117. Mówią o nich Nienauczalni. Ale czy tak jest naprawdę? Jakie tajemnice skrywają te z pozoru niezdyscyplinowane dzieciaki? I dlaczego pan Zachary Kermit został zesłany jako nauczyciel do tej klasy wyrzutków na rok przed wcześniejszą emeryturą? Czy takie zestawienie nie okaże się przypadkiem mieszanką wybuchową?
Zabawna i zarazem ciepła opowieść o nadzwyczajnych uczniach i niezwykłym nauczycielu. Znajdziecie tu wszystko – zawistnych kolegów, mściwego dyrektora, zgorzkniałego mistrza, który powraca w glorii chwały, i grupę nietuzinkowych dzieciaków, indywidualistów, którzy nie boją się wypowiedzieć wojny skostniałemu systemowi.
Żonglując z dziecinną łatwością licznymi postaciami, Korman tworzy fantastyczną komedię pomyłek, które prowadzą do wielkiej katastrofy i – co dziwne – szczęśliwego zakończenia.
 
Grzegorz Kasdepke "Przyjaciele"
Zmiany od swojego podwórka
Nastoletnia Ania przenosi się z prowincji do stolicy. Razem z rodzicami wynajmuje mieszkanie w kamienicy z zaniedbanym podwórkiem. Miłośnicy natury powoli zmieniają otoczenie i tym samym zwracają uwagę wszystkich na miejsce, w którym toczy się codzienne życie. Początkowa wrogość rówieśników z podwórza przeradza się w przyjaźń i chęć zmiany świata na lepszy, począwszy od własnego podwórka. Dosłownie i w przenośni. Współautorką książki jest ekolożka i inicjatorka akcji „Sprzątanie świata”.
Spotkanie Miry Stanisławskiej-Meysztowicz, prezesa Fundacji "Nasza Ziemia" oraz Grzegorza Kasdepke, znanego autora książek dla dzieci, musiało zaowocować czymś interesującym. I zaowocowało – oto przed Państwem książka Przyjaciele!
Młodzi czytelnicy znajdą w niej i wątek sensacyjny, i romans, i tajemnicę – a wszystko okraszone solidną porcją wyśmienitego humoru.
 
Katarzyna Ryrch "Bachor"
Trudne wchodzenie w dorosłość
Arek ma 14 lat i w tajemnicy przed matką prowadzi swoje prywatne śledztwo w sprawie biologicznego ojca. Partner matki nie ma dobrych relacji z chłopcem, często go poniża i mu ubliża. Chłopak marzy o znalezieniu bratniej duszy i swojego miejsca na ziemi. Opowieść o trudnym dojrzewaniu, odnajdywaniu drogi do siebie samego. Książka pokazuje, że można czuć się samotnym, mając wielu ludzi wokół. Po lekturze pozostaje niedosyt z powodu braku konfrontacji Arka z mamą.
Nastoletni Arek ma dość bycia chłopakiem tresowanym przez ojczyma i ignorowanym przez matkę.
Postanawia odnaleźć ojca.
Na podstawie starych zdjęć odszukuje dawnych narzeczonych matki. Kolejne spotkania otwierają mu oczy na to, kim była jego mama, zanim pojawił się na świecie, jak mogła ułożyć sobie życie i… kim jest on sam.
Na pewno nie bachorem, to wie na pewno. Chociaż tyle.