Dnia 27 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia dla klas trzecich gimnazjum na temat „Rynek pracy i edukacji”. Zajęcia poprowadziła p. Hanna Żyła - doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach.
Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie najstarszych klas gimnazjum otrzymali najświeższe informacje na temat rynku pracy, zawodów przyszłości, a także, gdzie należy poszukiwać aktualnych informacji o nowych kierunkach kształcenia i rynku pracy.
Musieli skonfrontować się z trudnym pytaniem: „Co dalej po gimnazjum?”. Nie wszyscy uczniowie potrafią jeszcze odpowiedzieć na to pytanie
Nauka w gimnazjum to najlepszy moment, by naszkicować własna ścieżkę zawodową. Szczególnie ważne jest to, by wybór zawodu poparty był nie tyko świadomością swoich uzdolnień i predyspozycji, lecz także praktyczną wiedzą na temat warunków wykonywania różnych zawodów. Wybór przyszłego zawodu to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmuje każdy młody człowiek. Każdego roku na rynku pracy pojawiają  się nowe zawody, które zastępują inne zanikające profesje.
Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy mają problem z podjęciem decyzji edukacyjno – zawodowej oferujemy pomoc w formie indywidualnych konsultacji ze szkolnym doradcą zawodowym i psychologiem – p. Moniką Łagowską-Gaweł, doradcami z Powiatowego Urzędu Pracy, warsztatów klasowych z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery przy OHP w Puławach.

Monika Łagowska-Gaweł