23 kwietnia obchodzimy Dzień Języka Hiszpańskiego. 405 lat temu zmarł Miguel de Cervantes, autor „Don Kichota”, czyli jednego z najważniejszych hiszpańskojęzycznych dzieł literackich. Szacuje się, że język hiszpański jest językiem ojczystym dla ok. 650 milionów ludzi na całym świecie. Oprócz krajów hiszpańskojęzycznych można się nim porozumieć w wielu stanach Ameryki Północnej, w Saharze Zachodniej, w Andorze czy w Gibraltarze. Dzisiejsze święto Hiszpanie potocznie nazywają „Dniem E” od słowa „espańol” – hiszpański.
W tym wyjątkowym dniu Instytut Cervantesa organizuje lekturę „Don Kichota”.  Wobec niemożliwego obecnie gromadzenia się publiczności, planowane czytanie odbędzie się online, gdzie zaproszone osoby czytać będą wybrane fragmenty, w języku hiszpańskim i polskim. Więcej szczegółów o tym wydarzeniu można uzyskać, wchodząc w link: https://cultura.cervantes.es/cracovia/pl/d%C3%ADa-del-libro%3A-lectura-del-quijote/142625