Tradycją naszej szkoły jest wręczanie nagród dyrektora za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie po zakończeniu każdego semestru. W tym roku szkolnym za wyniki w nauce w I semestrze zostanie nagrodzonych aż 150 uczniów liceum (20% wszystkich licealistów) i 27 ze szkoły podstawowej (8% uczniów szkoły podstawowej).
Uczniowie, którzy znaleźli się w zaszczytnym gronie najlepszych KEN-u, wyróżniają się wysokimi wynikami w nauce - w  liceum średnia ocen przynajmniej 4,75, a w szkole podstawowej - 5,0. W liceum najwyższe wyniki w nauce osiągnęli: Aleksandra Zagożdżon (2LA) - średnia ocen 5,67, Marek Mączka (2LA) – 5,44 i Patryk Piszcz (2LCa) – 5,40. Natomiast w szkole podstawowej najlepsi to: Wojciech Kamiński (8a) laureat wojewódzkich konkursów kuratoryjnych: polonistycznego i historycznego – 5,36 i Kacper Rachoń (4a) –5,30.
Szczególnymi osiągnięciami w sporcie może pochwalić się 9 uczniów liceum i 5 ze szkoły podstawowej, którzy również zostaną docenieni.
Do grona najlepszych sportowców II LO należą: Weronika Majek (1LD) - wicemistrzyni Polski w rzucie młotem, Maja Brodowska (2LDp) - II miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu sztafetowym 4X100 m, Zuzanna Węglińska (3LD) - II miejsce w Ogólnopolskim Finałowym Turnieju w tenisie stołowym kobiet, Kacper Wrona (2LA) - II miejsce w Wojewódzkiej Lidze Juniorów w Piłce Ręcznej oraz Miłosz Łodziński (3LA), Kacper Proczek (3LB), Michał Łaszcz (3LB), Tymon Kamiński (3LD), Nikodem Wieleba (3LE), którzy wywalczyli  III miejsce w Wojewódzkiej Lidze Juniorów w Piłce Ręcznej.
Najlepsi sportowcy SP 9 to: Anna Domańska (8a) - III miejsce w Mistrzostwach Lekkoatletycznych Województwa Lubelskiego oraz wspaniali taekwondziści, którzy sięgnęli po laury w Świętokrzyskiej Olimpiadzie Taekwondo: Grzegorz Jaruga (4b) - I miejsce, Katarzyna Bednarek (4b) - II miejsce, Paulina Figura (8a) - III miejsce i Kacper Próchniak (4b)- III miejsce.
Mimo że nie możemy się spotkać na uroczystej gali „Bądź wśród najlepszych KEN-u”, jesteśmy niezmiennie dumni z naszych uczniów, którzy nie szczędzą wysiłku i osiągają coraz lepsze wyniki zarówno w nauce, jak i w sporcie. Cieszymy się, że z roku na rok rośnie liczba nagrodzonych.
Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczniom i ich rodzicom, życzymy jeszcze lepszych wyników w bieżącym semestrze.

Lista uczniów nagrodzonych stypendiami za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe