"Pigułka wiedzy o HIV i AIDS" pod takim hasłem 01 grudnia 2020 r. w naszej szkole został przeprowadzony XVIII już Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/ AIDS z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.
Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie dojrzałych postaw wśród młodzieży oraz wzmocnienie procesu edukacji poprzez podniesienie poziomu wiedzy młodzieży na temat zakażeń HIV i choroby AIDS. Dzięki pracom literackim uczniowie mogli poćwiczyć umiejętność zachęcania innych do poddania się badaniom oraz prowadzenia odpowiedzialnego trybu życia. Uczyli się tolerancji wobec nosicieli wirusa HIV i osób chorych na AIDS. W plakatach i ulotkach nieśli przekaz, że możliwość zakażenia wirusem HIV jest bardzo powszechna, dotyczy wszystkich grup wiekowych i społecznych.
Pomimo pandemii i niesprzyjających warunków realizacji konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do konkursu zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe i średnie z terenu miasta Puławy. Uczniowie mogli wziąć udział w następujących kategoriach konkursowych: praca plastyczna, praca literacka  i prezentacja multimedialna.
Na konkurs wpłynęło 45 prac ze szkół podstawowych i średnich. Wszystkie prace były zgodne z problematyką konkursu i przygotowane na wysokim poziomie. W związku z tym jury nagrodziło wiele prac.
Wiedza uczniów, pomysłowość i wymowa edukacyjno – zdrowotna była na wyjątkowo wysokim poziomie i świadczyła o bardzo dobrym przygotowaniu młodzieży       do konkursu z zakresu HIV/AIDS.
Nagrody dla zwycięzców konkursu zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Puławy, Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Puławach oraz organizatora konkursu.
Uczniowie naszej szkoły również  brali udział w konkursie i zdobyli zaszczytne miejsca.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, dziękujemy za zaangażowanie  i zapraszamy znów za rok. Nagrody uczniom przekażą opiekunowie.
Życząc Wam zdrowia i wytrwałości pozdrawiamy serdecznie.
Organizatorzy.

Lista nagrodzonych