Nasza szkoła co roku bierze udział w Ogólnopolskiej AKCJI „ Szkoła Pamięta”. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.  To właśnie w tych dniach, w okolicy Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w sposób szczególny pamiętamy o  zmarłych, zarówno naszych bliskich, jak i tych , którzy zapisali się w naszej pamięci.
W tym roku w ramach szkolnej akcji, uporządkowaliśmy grób księdza  kanonika Zygmunta Adamczewskiego, który był  związany  z naszym miastem, pełnił funkcje Prefekta Gimnazjum Państwowego  w Puławach, Dziekana  i Proboszcza Parafii pw. WNMP. Uczniowie nie zapomnieli zadbać również o pamiątkową  tablicę, która znajduje się na terenie naszej szkoły. Tablica poświęcona jest majorowi Zbigniewowi Antonowiczowi, zamordowanemu przez NKWD w 1940 r. w Katyniu. Pan major Antonowicz służył w 2 Pułku Saperów Kaniowskich, który stacjonował w  Puławach.
Pięknie dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w akcję, dając świadectwo pamięci i szacunku do historii swojego miasta i regionu.