Znamy już wyniki  XIV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Dominik Seredyn z kl. 3LA został  laureatem etapu centralnego olimpiady z matematyki, a Wojciech Zarzecki również z kl. 3LA  podwójnym finalistą olimpiady matematycznej i informatycznej. Wojtek w tym roku szkolnym zdobył również tytuł laureata Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z matematyki.

W niedzielę 25.04.2021r.  Dominik Seredyn i Wojciech Zarzecki – uczniowie klasy 3LA wzięli udział w zmaganiach finałowych XIV Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Walczyli o zaszczytny tytuł laureata w konkursach: Dominik z matematyki, a Wojtek z matematyki i informatyki. Było o co walczyć, gdyż laureaci tej olimpiady są przyjmowani na wszystkie kierunki studiów Akademii Górniczo-Hutniczej z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Nasi licealiści zostaną laureatami, jeśli w finale uzyskają minimum 70% możliwych do zdobycia punktów.

W tym roku obchodziliśmy 276. rocznicę urodzin Księżnej Izabeli Czartoryskiej. Z tej okazji Urząd Miasta Puławy oraz Muzeum Czartoryskich w Puławach ogłosiły konkurs plastyczny na wykonanie najpiękniejszej kartki urodzinowej dla Księżnej. Wpłynęło ponad 100 prac konkursowych, dlatego niezwykle miło jest nam poinformować, że wśród nagrodzonych autorów są uczniowie naszej szkoły.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1LE, Alicja Wiraszka, zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „ Pandemie i epidemie w historii- refleksje młodego pokolenia” organizowanym przez Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy w Siedlcach - Instytut Historii. Nagrodę wręczył prorektor Zbigniew Karczmarzyk.

Kolejny konkurs MDK w Puławach zwieńczony sukcesem naszych utalentowanych poetek! W turnieju poetyckim jednego wiersza „Nie pisz do szuflady” w kategorii liceum nagrodę główną zdobyła Aleksandra Woch (2LD), natomiast wyróżnienia otrzymały: Julia Seredyn (2Cpa) i Alicja Reszczyńska (2LAp). W kategorii szkoła podstawowa wyróżniona została również Weronika Sierocka (8b). Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym poetkom, życzymy nieustającej weny twórczej i czekamy na kolejne poetyckie laury.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IA Karolina Kozak zdobyła wyróżnienie w I Miejskim Konkursie Literacko-Plastycznym "Niezwykli Puławianie. Opowiedz mi o swoim bohaterze." Serdecznie gratulujemy!

Dobiegły końca zmagania uczniów szkoły podstawowej startujących w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W tym roku w całym województwie tytuły laureata w 12 konkursach przedmiotowych zdobyło ponad 300 uczniów.